CİDELİLER

SÖZDE DEĞİL ÖZDE DOSTLUK CİDELİLERİN BULUŞMA NOKTASI

AnasayfaKapıSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

CİDEDE BAYRAM COŞKUSU

YazarMesaj
ASİCİDELİ
Admin

MesajKonu: CİDEDE BAYRAM COŞKUSU   Cuma Ekim 30, 2009 10:19 am

Cide`de Cumhuriyet Coşkusu
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm Türkiye`de olduğu gibi Cide`de de büyük bir coşkuyla kutlandı.
28 Ekim 2009 Çarşamba günü saat 13:00 de belediye meydanında öğrenci ve öğretmenlerin de katılmasıyla;bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın ardından İlçe kaymakamı Yüksel Kara, İlçe Garnizon Komutanı Volkan Ayvallı, İlçe Belediye Başkanı Nejdet Demir ve diğer kurum amirleri ****** Anıtı`na çelenklerini koydu.

29 Ekim 2009 Perşembe sabahı, ilk olarak kaymakam Kara, makamında Garnizon Komutanı Volkan Ayvallı,Milli Eğitim Müdürü Davut Çalışkan, Belediye Başkanı Nejdet Demir, Tarım Müdürü Ahmet Deniz, Mal Müdürü Bayram Yapar, Emniyet Amiri Güner Yılmaz, Cide Rıfat Ilgaz Meslek Yüksek Okulu Müdürü Numan Çelikten ve diğer kurum yetkilileri ile
bayramlaştı..

Havanın yağmurlu olması nedeniyle ilçe stadında düzenlenmesi planlanan tören, kapalı spor salonunda gerçekleştirildi.

Bir dakikalık saygı duruşu ve müzik öğretmeni Muharrem Baz eşliğinde okunan istiklal marşının ardından, İlçe Kaymakamı Yüksel Kara, İlçe Garnizon Komutanı Volkan Ayvallı ve İlçe Belediye Başkanı Nejdet Demir önce öğrencilerin ve öğretmenlerin daha sonra da vatandaşların bayramlarını kutladı.

Kaymakam Yüksel Kara,günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Bununla birlikte ilçe bünyesindeki okullarda eğitim görmekte olan öğrenciler, kendi okullarını temsilen, günün anlam ve önemine dair konuşmalarını yapıp, şiirlerini okudu.

Yapılan konuşmaların ve verilen mesajların ardından şenliklere geçildi.
Neslihan Işık dahilindeki, ****** İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan bir grup öğrenci, Silifke Yöresi`ne ait halk oyununu sergiledi; Recai Yılmaz temsilindeki Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri de Cide Yöresi` ne ait Sarıyazma halk oyununu sundu.

Şiir, resim ve kompozisyon alanlarında dereceye giren öğrencilere, ilçe kaymakamı, garnizon komutanı ve ilçe belediye başkanı tebriklerini ve hediyelerini sundu. Ardından Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan bir grup öğrencinin, son günlerin popüler halk dansı olan Kolbastı oyununu, izleyenleri coşturdu.

Bu muhteşem şovun hemen arkasından Bayram Yusuf Aslan Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi bando takımı eşliğinde, resmi geçit ile tören son buldu.
Cide / Damla Demircioğlu
Kastamonu Postası

ALINTIDIR

CİDEDE BAYRAM COŞKUSU
1 sayfadaki 1 sayfası