CİDELİLER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİDELİLER

SÖZDE DEĞİL ÖZDE DOSTLUK CİDELİLERİN BULUŞMA NOKTASI

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

BENİM İNTİKAMIM SENİNKİNİ DÖVER

YazarMesaj
ASİCİDELİ
Admin
ASİCİDELİ

BENİM İNTİKAMIM SENİNKİNİ DÖVER Empty
MesajKonu: BENİM İNTİKAMIM SENİNKİNİ DÖVER   BENİM İNTİKAMIM SENİNKİNİ DÖVER I_icon_minitimePerş. Kas. 26, 2009 10:35 am

Ferhan ÇAPRAZ
Benim intikamım senin intikamını döver
<table width=560><tr><td class=TEXT1 style="PADDING-RIGHT: 10px" colSpan=2>Taşı toprağı altın olduğunu duyan işsizler ordusu tarafından gövdesine iş merkezleri, evler, yollar tabii ki otoparklar yapılan ve yatağından dürtüklenerek kaldırıldığı için dere adını intikamcıya çıkarttı. Bağrında bir sürü ölüm haberi vardı.
Bunu duyan Loç ve Aydos hemen telefona sarıldı.
“Sevgili intikamcı dere senin gibi meşhur olmak istemiyoruz. Biz korku filmlerinin değil romantik Türk filmlerinin, national geografiğin ve dünyanın temiz hava kahramanı olmak istiyoruz. Ama o senin yuvadan edip sonrada ahlayıp vahlayan insanoğlu gözünü bizim yeşilliklere dikti. Kendi cebini yeşille doldurmak için. Biz burada çok mutluyuz, milli park alanıyız, 100 sıcak bölgeden biriyiz. Pan Park olup buradaki halka temiz havamızla mis gibi suyumuzla para kazandıracağız. Yaban hayat 10 km’de bir santral kurulursa ne yapar? Nesli tükenmekte olan bitkiler sayemizde ayakta duruyor. O çiğdemlerin üzüntüsünü bir görsen kahroluyor hepsi. Sence ne yapmamız gerekiyor?”
“İlk önce dikkatli olun köylüyü ikna edip tarlalarını sattıracaklar. Sonra muhtar amcaları ikna turuna başlayacaklar. Çok para aldığını düşünen köyle yanılacak çünkü onlar 1 m3 te kazançları tamı tamamına 1,7 milyon dolar. 565 bin ton dinamitle patlatacaklar gövdenizi. Hani o dünyada sadece sizin gövdenizde yetişen akçaağaç ve değişik yonca varya koca ayak tarafından çiğnenecek. Bebek bekleyen geyiklerin hepsi bebeğini kaybedecek. Şahinler gökyüzünde uçmayacak. Sizi gıdıklayan köstebekler varya onların hepsi su kaçağı olmasın diye çimentoyla doldurulan gövdeniz içinde kalıp boğulacak. Yüzyılın enerjisi olmaya aday hidrojen enerjisini taşıdığınız Karadeniz ölecek. İnsanoğlunun sevdiği hamsi tarih olacak tarih… Benim intikamım sizinkinin yanında hafif kalacak.”
Biraz hayal gücümüzü kullanalım bakın neler yapacaklarınıza;
“Heyelan yapacaksınız, tarlasını satan amcanın inekleri ölecek belki kendi de…
Temiz su vermeyeceksiniz. Temiz hava iseeeeee gülerim…
Sayenizde yeni fay hatları ortaya çıkacak.
Köylüler iş, aş ve ekmek gelecek diye sevinirken başkalarının kölesi olacak.
Arılar bile kaçacak balın tadını unutacaklar.”
De ki insanoğluna; “Bil ki intikam soğuk yenen yemekse bende bunun acısını senden çıkartırım. Benim görevim bu canlıları korumak. Bu hak bana Milli Park statüsü kazanmamla verildi. Hem sen kimin suyunu alıp 49 yıllığına veriyorsun. O suda papatyadan tutun da çekirgeye kadar hepimizin hakkı varrrr… Doğayı iyi okumazsan intikamcı dereyi örnek alırım ona göre…”
Halk ne yapsın peki;
Dur yeşili(!) sevenler diyecek, sen önce kaçak elektrik kullananları cezalandır, yollarda köprülerde sağa sola giden elektriği durdur. Eğer zor durumda kalırsan benim vadim burada onu mahvetmeden, hepimizin geleceğini düşünerek istediğin projeye hazır.
Orada ki köylüye de şehirdekiler destek olacak mücadelesinde yalnız kalmayacak. Birlikten kuvvet nasıl doğarmış herkes gösterecekler.
Bu konuşmaları dinleyen yazar 3.5 yaşında diktiği ilk ağacını hatırlar ve kılıcını kınından çıkartır.
</TD></TR>
<tr class=TEXT1 height=5><td style="PADDING-LEFT: 10px">11/25/2009

KASTAMONUPOSTASI

ALINTIDIR</A></TD></TR></TABLE>
http://cideliler.yetkinforum.com

BENİM İNTİKAMIM SENİNKİNİ DÖVER
1 sayfadaki 1 sayfası