CİDELİLER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİDELİLER

SÖZDE DEĞİL ÖZDE DOSTLUK CİDELİLERİN BULUŞMA NOKTASI

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

ormanda üretim tatbikatı

YazarMesaj
ASİCİDELİ
Admin
ASİCİDELİ

ormanda üretim tatbikatı Empty
MesajKonu: ormanda üretim tatbikatı   ormanda üretim tatbikatı I_icon_minitimeCuma Şub. 12, 2010 12:10 pm

Ormanda üretim tatbikatı
ormanda üretim tatbikatı UretimazdavayKastamonu Orman Bölge Müdürlüğü’nce Azdavay İşletme Müdürlüğünde yapılan üretim tatbikatına Kastamonu Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel ile birlikte Azdavay Kaymakamı Meral Uçar’da katıldı.

Kastamonu Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel yaptığı konuşmada, ‘’Sayın kaymakamımızın tatbikatımıza katılmasından çok memnun olduk,Bölge Müdürlüğümüz adına teşekkür ediyorum.Ormancılar için zaman mefhumunun söz konusu değildir. Biz ormancılar tatilde, yazın sıcağında ve karda kışta doğanın içinde çalışırız. Yaptığımız çalışmalarla hem ülke ekonomisine hem de yöre insanımıza kazandırırız. Bunu yaparken de mühendislik bilgisi ile ormanların belli bir program dahilinde sürdürülebilirliğini sağlarız.’’dedi.

UÇAR: ORMANCILAR ÇOK ZOR ŞARTLAR ALTINDA ÇALIŞIYOR

Ormancıların çalışmalarını köyleri ziyareti sırasında zaman zaman yol kenarlarında gördüğünü ancak bu kadar zor şartlar altında çalıştıklarına ilk defa şahit olduğunu belirten Azdavay Kaymakamı Meral Uçar;”Ormancılar kar kış demeden çalışıyor, gerçekten takdir edilmesi gereken bir durum.Yapılan çalışmalar hem ormanlara bakım hem de ekonomiye büyük katkı .Sizleri tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Orman köylülerinin de katıldığı tatbikatta Damgalama teknikleri anlatıldıktan sonra, Güvenli Ağaç Devirme konusunda Almanya’da eğitim almış olan Orman Muhafaza Memuru Kemal Kaş tarafından koruyucu elbise,güvenli ağaç devirme teknikleri ve malzemeleri tanıtılarak uygulama yapıldı.

Tatbikatın öğlenden sonraki bölümünde Çap,Boy ve Ağaç Kusurları Ölçüm Teknikleri ,Standardizasyon,Boylama ,Mesaha ile Azdavay Merkez deposunda istif, tasnif ve depolama konusunda eğitime devam edildi.

Tatbikata Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel ve Azdavay Kaymakamı Meral Uçar’ın yanı sıra Orman Bölge Müdür Yardımcısı Ali Şahin,İşletme Pazarlama Şube Müdürü Adem Genç, Daday Orman İşletme Müdürü Bahri Durmaz, Azdavay Orman İşletme Müdürü Mikail Dursun Küre Orman İşletme Müdür Vekili Ercan Şen, Pınarbaşı Orman İşletme Müdür Vekili Orhan Şahin ve bu işletme Müdürlüklerinin İşletme Şefleri, orman muhafaza memurları ile orman köylüleri katıldı.

kp

alıntıdır

http://cideliler.yetkinforum.com

ormanda üretim tatbikatı
1 sayfadaki 1 sayfası