CİDELİLER

SÖZDE DEĞİL ÖZDE DOSTLUK CİDELİLERİN BULUŞMA NOKTASI

AnasayfaKapıSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

TEŞEKKÜRLER PINARBAŞI TÜRKİYEYE KASTAMONU SEVDASI AKTI

YazarMesaj
ASİCİDELİ
Admin

MesajKonu: TEŞEKKÜRLER PINARBAŞI TÜRKİYEYE KASTAMONU SEVDASI AKTI   Çarş. Haz. 02, 2010 6:41 pm

Cebrail KELEŞ
TEŞEKKÜRLER PINARBAŞI / (PINARBAŞI ILICA ŞELALESİNDEN TÜRKİYE’YE KASTAMONU SEVDASI AKTI)
<TABLE width=560>

<TR>

<td style="PADDING-RIGHT: 10px" class=TEXT1 colSpan=2>FOTOĞRAFÇILAR BULUŞMASINDAN FOTOĞRAFLAR
28 Mayıs tarihinde Pınarbaşı’nda başlayan Ulusal fotoğrafçılar buluşması Pazar günü Park Ilıca’da düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.
Türkiye’nin her yöresinden özellikle İstanbul’dan, İzmir’den, Ankara’dan, Kocaeli’nden olmak150’den fazla kişi Pınarbaşı’na geldiler.
Yarışmaya 89 katılımcı 341 fotoğraf’la katıldı.
İlimizi, ilçemizi daha önce hiç görmemiş yüzlerce kişi üç gün boyunca tarihi ve doğal güzelliklerimizi fotoğraflayıp yöre insanını yakından tanıma fırsatı buldular.
İzmir’den gelen bir fotoğrafçı dostum, bir köyde 80 yaşında yöresel kıyafetli bir nineye misafir olduklarını amaçlarının bir fotoğraf çekmek olduğunu ancak ninemizin hiç tanımadığı bu tanrı misafirlerini çay ikramında bulunmadan göndermediğini anlatırken gözyaşlarını tutamıyordu.
Ilıca şelalesinde, Muratbaşı Kanyon izleme platformunda, valla Kanyonunda, Horma Kanyonunda, köylerimizde, sokaklarımızda misafirlerimiz üç gün boyunca hem bizi hem çevremizi tanımaya çalıştılar.
Buraya ilk kez gelen ve dönüşte yüreğine Kastamonu Sevdası yerleşmiş olarak dönen misafirlerimiz bu buluşmanın tek bir yerde değil diğer yörelerde de düzenlenmesi halinde seve seve katılacaklarını ve dostlarını da katılıma teşvik edeceklerini söylediler.
Burada Pınarbaşı Belediye Başkanı koca yürekli Başkanımız Mehmet YILMAZ’a özel bir paragraf ayırmak gerekiyor.
Koca yürekli Koca Başkanımız bu organizasyonun başarılı olması, bir aksaklık yaşanmaması için gece gündüz çalışıp tüm Pınarbaşı’nı seferber etmiş, herkese örnek olmuştur. Ayrıca şimdiye kadar herkesin aklında olan ancak bir türlü ilk adımı atma cesaretini gösteremediği bir etkinlik için öne çıkan Başkan Mehmet YILMAZ’ı ortaya çıkan bu başarılı organizasyon için kutluyor bunun diğer yerel yöneticiler için de böylesi etkinliklere teşvik edici olacağına inanıyorum.
Organizasyonun oluşması için aylardır çalışan ve artık Kastamonu Pınarbaşılı olarak kabul edilen ve o yöreyi dağ taş gezip, tüm köylüleri isimleriyle bilen Gönüllü Kastamonu Sevdalısı fotoğrafçı Arif AKTÜRK dostumuzda bu başarıdaki en büyük alkışlardan birini hak ediyor.
Sponsor olan tüm firmalara, kuruluşlara hepsine ayrı ayrı teşekkür ederken,
Kültür Turizm Müdürümüz Ziver KAPLAN’ın organizasyon için yaptıkları ve büyük destekleri için teşekkürü kendi adıma bir borç bilirim.
Kastamonu Valimiz Sn. Mustafa KARA’nın ödül töreni için Pınarbaşı’na gelmesi hem bizim için hem katılımcılar açısından çok önemli bir olaydı. Dışarıdan gelen misafirler nezdinde bu etkinlikte bizleri yalnız bırakmayarak ödül töreni için onurlandıran Sayın Valimiz ve Hanımefendiye şükranlarımızı da sunmak isterim.
Ödül töreni büyük bir coşku merak ve ilgiyle takip edildi. Sn.Valimiz ödül töreninde fotoğrafçılara hitaben yaptığı konuşmada;
Kastamonu ilinde bulunan güzelliklerin sadece küçük bir bölümünü görebildiklerini belirtip diğer güzelliklerimizi de görmeye davet ederek,1070 köyümüz 19 ilçemizin 1500 adet tescilli eserimizin bulunduğunu ve her birinin çok farklı güzelliklere sahip olduğunun altını çizerek bunları da fotoğraflama çağrısı yaptı.
Ödül töreninde sevinenlerin sayısı ödüllerin bol olmasıyla oldukça fazlaydı. Gelecek yılda tekrar gelmek üzere fotocular birbirleriyle sözleşirken adres-telefon-e mail alışverişi yapıldı.
Ben de fotoğraf için Pınarbaşı’ndaydım,
Jüri üyeleri ve profesyonel fotocularla Kastamonu Pınarbaşı Kerte köyü civarında bulunan kanyona tepeden bakan bir noktaya gittik.
Yolumuz üzerindeki her noktada farklı ve ilginç fotoğraf konusu bulan ustalarla gezmek ve fotoğraf çekmek benim için de iyi bir deneyimdi.
Hava çok sıcaktı ve sularımız hemen ısınıyordu, yöreden kılavuzumuz Ali bizi bir buz mağarasına götürdü. Dibi kar ve buzla dolu mağarayı görünce hepimiz önce çok şaşırdık sonra o buz gibi karla serinledik.
Yol boyunca salep, kimyon, orkide ve envai çeşit bitki misafirlerin başını döndürdü. Kanyona giden patikada ise orman içinde ilerlerken gürültüler duyunca bizden başka kim bulabilir buraları diye meraklandık. İki otobüs trekking-yürüyüş ekibi bu dağları gezmeye gelmişler. Fotoğraf ekibinden ayrı olarak buralarda kamp kurmuşlar.
Kanyonu gören kayanın ucundan aşağı bakmaya yürek gerek. Öylesi yüksek ama bir o kadar da muhteşem.
En gelişmiş fotoğraf makinesi bile bu güzelliği kaydetmeye yetmez gelip görmek gerekiyor.
Dönüşte Kerte köyü Kancılar mahallesine uğradık. Bizim haberimiz yok ama daha bizi görür görmez bahçede semaverin altı kaynamaya, içerdeki tencereye yemekler konmaya başlamış bile. Biz biraz fotoğraf, biraz sohbet derken kendimizi bir anda ahşap bir evin üst katında yemek masasında bulduk. Karalâhana sarması, makarna, fasulye, türlü yemeğinin yanında, serme ekmek, bahçeden toplanan marul ve yeşilliklerle yapılan salatayı sunan teyzemin kusurumuza bakmayın haberimiz yoktu ancak bu kadar yapabildim demesi görülmeye değerdi. Aslında bilmiyordu ki bu sofra bu ortam konuklarımıza 5 yıldızlı otelden çok daha fazla memnuniyet sağladı. Öyle ki Semaverde içilen çayın ardından yola çıktığımızda biliyorum ki dostlarımızın yüreği bu köyde kaldı.
Bu bir ilk, ilk adım atıldı. Bundan sonrası gelsin istiyorum. İstiyorum ki Kastamonu’nun bu güzelliklerini sadece buralara gelme imkânı bulabilen bir avuç şanslı kişi değil, herkes görsün Bunun için de tüm kişi ve kuruluşlara açık çağrımdır.
Fotoğraf etkinliği için yola çıkan kim olursa isimsiz bir nefer olarak üzerime düşen her türlü göreve hazırım.
Sizde hazır mısınız?
Öyleyse haydi.
</TD></TR></TABLE>
ALINTIDIR

KP

HADİ NE DURUYOSUNUZ BUYRUN
KASTAMONUYA

TEŞEKKÜRLER PINARBAŞI TÜRKİYEYE KASTAMONU SEVDASI AKTI
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Şimdiden Teşekkürler:D