CİDELİLER

SÖZDE DEĞİL ÖZDE DOSTLUK CİDELİLERİN BULUŞMA NOKTASI

AnasayfaKapıSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

OLMADI..............

YazarMesaj
ASİCİDELİ
Admin

MesajKonu: OLMADI..............   Cuma Haz. 27, 2008 12:19 pm

Olmadı…
<table width=535><tr><td class=TEXT1 style="PADDING-RIGHT: 10px" colSpan=2>Türk Milli Takımı, tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası yarı finallerine kalmıştı. Rakibimiz bu kupayı daha önce defalarca almış olan Almanya idi. Maça hızlı başladık ve 22. dakikada golü bulduk ama sevincimiz uzun sürmedi. Almanlar 27. dakikada cevap verdiler. İkinci yarı da aynı şekilde tempolu oynamamıza rağmen, 78. dakikada Rüştü’nün inanılmaz hatasıyla 2-1 yenik duruma düştük. Tam maç böyle bitecek derken Nöbetçi Golcü Semih 86’da beraberliği sağladı. Acaba bir üçüncüyü de atıp maçı uzatmaya götürmeden bitirebilir miyiz diye düşünmeye başlamıştık ki, Lahm’ın 90. dakika golü geldi. Maç uzatmaya gitmedi ama bu sefer yenilen biz olduk.
Bu dünkü maçın kısa bir özetiydi. Haftalardır, Avrupa’nın en iddialı takımlarını devirerek bizleri gururlandıran ve “İnancın Zaferi” olarak tarihe kaydedilen muhteşem maçlarla Türk Milli takımı 2008 Avrupa Kupasının en iyi futbol oynayan, en beğenilen takımı olmayı hak etmiştir. Milli futbolcularımızla gurur duyuyorum. Hocaları Fatih Terim’le gurur duyuyorum. Gerçekten de bize şu son 15-20 gündür çok mutlu anlar yaşattılar. Hepsinden Allah razı olsun, Allah emeklerini zayi etmesin.
Keşke Almanya’ya yenilmeseydik. Ama OLMADI.
Fakat bu yükselişimizin bununla kalacağını sanmıyorum. Eminim 2010 Dünya Kupasında Türk Milli takımı Final oynayacaktır. Evet, çok iddialı görünebilir. Fakat tekrar ediyorum: 2010 Dünya Kupası FİNALİ TÜRKİYE’nindir. Bundan zerre kadar şüphem yok.
Oyuncularımızdaki azmi, kararlılığı, oyun oynama hırsını görüyorum. Onları yenen Almanya değil, maçın İsviçreli Hakemi Busakka ve yardımcısıdır. Eğer hakem maçı adil bir biçimde yönetmiş olsaydı, Alamanların hak ettikleri sarı ve kırmızı kartları göstermekten çekinmeseydi, değil Almanaya’yı 3-2, 5-2 bile yenerdik.
Çocuklarımızla gurur duyuyorum. Siz de gurur duyun!
</TD></TR></TABLE>

OLMADI..............
1 sayfadaki 1 sayfası