CİDELİLER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİDELİLER

SÖZDE DEĞİL ÖZDE DOSTLUK CİDELİLERİN BULUŞMA NOKTASI

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

DAHA GÜZEL KASTAMONU İÇİN

YazarMesaj
ASİCİDELİ
Admin
ASİCİDELİ

DAHA GÜZEL KASTAMONU İÇİN Empty
MesajKonu: DAHA GÜZEL KASTAMONU İÇİN   DAHA GÜZEL KASTAMONU İÇİN I_icon_minitimePerş. Tem. 03, 2008 12:15 pm

Daha Bilinçli Toplum, Daha Güzel Kastamonu…
<table width=535><tr><td class=TEXT1 style="PADDING-RIGHT: 10px" colSpan=2>
Bu konuya aylar önce de değinmiştim ve tekrar değinmekte fayda görüyorum…

Yıllardır çözümlenememiş en büyük problemlerden biridir Kastamonu’da trafik, ya da yetkililerce çok da fazla üzerinde durulmamış, çözüm aranmamış…

Kentin çarpık yapısı ve dar sokakların problem yarattığı şehrimizde bir de bilinçsizce park edilen araçlar trafiği günden güne çekilmez bir hale getirerek taşıt kullanıcılarını bezdiriyor.

Bankaların uyguladığı, her geçen gün daha da cazip bir hal alan kredi olanakları Kastamonu halkını da cezbederek bir veya birden fazla otomobil almaya teşvik edince yollar da araç kullanıcıları ve yayalar için birer korku, panik ve işkence aracı halini aldı. Yol kenarlarında olur olmaz park edilmiş araçlar, hız konusunda sınır tanımayan kullanıcılar, trafik işaret ve işaretçilerini sanki gereksiz birer angaryaymış gibi gören kişiler bu korku atmosferini daha da pekiştiriyor.

Bir çok kişi gibi artık bende araba kullanırken yeterince tedirgin olmaya başladım. Korku içinde geçirdiğim kısa yolculuklarda nerede bir Murat veya Şahin’den bozma Doğan marka otomobil görsem sağa çekilerek yanımdan hızla geçişini korku içinde bekliyorum. Hele de otomobilin camında ‘’ Canısı’’ / ‘’ Liselim’’… gibi arabeskçe duygularla yazılmış ve insanda garip ve saçmasapan hisler uyandıran ilginç yazılar gözüme çarpmışsa…

Her şey o kadar basit ki aslında…

Yalnızca birazcık bilinç, birazcık eğitim ve yetkililerin artık bu konu da çözüm bulmamak konusunda ayak diremek yerine birşeylere çözüm araması bu problemin rahatlıkla üstesinden gelecek ve böylece nezih Kastamonumuz’u birtakım canavar ruhlu insanlardan kurtarılacak ve daha da yaşanır bir şehir haline getirecektir.

Neler yapılmalıdır peki?

1) Cezai yaptırımlar üzerine gidilerek bilinçsiz araç kullananlara uygulanarak,

2) Toplum, araçlarını olur olmaz park ettikleri yol kenarları yerine otopark olarak kullandığımız okul bahçelerine yönlendirilerek,

3) Yeni otoparklar yapılarak,

4) Ve en önemlisi taşıt kullanıcıları bir nebze olsun bilinçlendirilerek ve ehliyet alma konusunda ince eleyip sık dokuyarak.

Yetkililerce bu saydıklarım uygulandığında ve toplumumuza bir nebze bilinç kazandırıldığında daha güzel, stressiz, korkusuz geçirilecek seyahatlar ve daha da yaşanabilir bir Kastamonu bizi bekliyor olabilir.

Hiçbir şey için geç değil,

Daha bilinçli toplum, daha güzel ve güvenli Kastamonu’ya kavuşabilmek umuduyla…</TD></TR></TABLE>
http://cideliler.yetkinforum.com

DAHA GÜZEL KASTAMONU İÇİN
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-