CİDELİLER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİDELİLER

SÖZDE DEĞİL ÖZDE DOSTLUK CİDELİLERİN BULUŞMA NOKTASI

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

DİBEKTEN TAKDİR VE SERZENİŞ

YazarMesaj
ASİCİDELİ
Admin
ASİCİDELİ

DİBEKTEN TAKDİR VE SERZENİŞ Empty
MesajKonu: DİBEKTEN TAKDİR VE SERZENİŞ   DİBEKTEN TAKDİR VE SERZENİŞ I_icon_minitimePtsi Eyl. 01, 2008 12:25 pm

Dibek`ten takdir ve serzeniş
DİBEKTEN TAKDİR VE SERZENİŞ DikkatBu gün Pazar, aslında dinlenme günü bazıları için. Oysa benim gibi cemiyetçiler için ise faaliyet günü dür. İnebolu dibek köyü derneği olarak epeyce bir faal dernekçilik yapıyor sayılırız.
En azından İnebolu ilçesi olarak böyle söylerler etraftan.
Bu gün davetli olduğumuz, Kâğıthane belediyesi kültür merkezinde yapılan kahvaltılı bir toplantıya katıldık. Davet sahipleri, kendilerini takdir ettiğim, iki kastamonu sevdalısı dostumuz. KAS-DER Kâğıthane şube başkanı cemal bey ve KAS-DER şişli şube başkanı Erol Bey.

Davetliler arasında yok, yok. Kimler olduğunu saymak yerine, Aslında kimlerin olması gerekliydi de yoklardı, neden yoklardı ona bakmak lazım diye düşünüyorum. Takip edebildiğim kadarıyla, KAS-DER kongresinden bu yana, yeni yönetime tam destek verdikleri halde aynı karşılığı bulamayan iki şube başkanı. Nerede bir kastamonu derneği varsa, bu derneklerin ne derneği olduğuna bakmaksızın her davetlerine katılarak, genel merkeze, İŞTE BÖYLE ÇALIŞMALISINIZ, DİYALOGLARINIZ BÖYLE OLMALI, KASTAMONULULARA BÖYLE SAHİP ÇIKMALISINIZ diyorlar adeta. Bu gün de aynı tavır ve eda ile karşıladılar davetlilerini, yani bizleri.
Bu gibi organizasyonlarda genelde başı çekenler çok konuşurlar, davetlilere dertlerini anlatacak fazla zaman kalmazdı. Oysa burada öyle olmadı, hem Şenol Bey, hem cemal bey, divan heyetine seçilen kişilerden çok, biz davetlilere daha fazla zaman ayırmak için çok çaba sarf ettiler.

Konuşmacıların konuşmalarına bazı dostlarımız tahammülsüzlük göstermek istediler fakat bu iki arkadaşımız, serbest kürsü diye adlandırdıkları bölümde herkesin, hakaret, iftira, saygısızlık olmadan, demokratik biçimde herkese istedikleri gibi yüklenilebileceği konusunda, ne kadar esnek olduklarını bir kez daha gösterdiler.

Ben bunu, kendilerinin birçok konuda susturulmak istendiğini ve bu konuda hassas olduklarını tahmin ediyorum. Biliyorum ki ne kadar çok doğru fikir, o kadar çok doğru iş demektir. Eleştiriye tahammülsüz olanlar kaybolmaya, kaybetmeye mahkûmdurlar.

Konu, yaklaşan yerel seçimler. Kastamonu insanı devletin yönetiminde nerede? Hangi belediyede ne kadar temsil dileceğiz? Bu iki arkadaşımız bu konuyu kendilerine dert edinmişler, İyi de etmişler. Ben ve derneğimiz dibek köyü derneği olarak kendilerine tam dertsek verdiğimizi bir kez de buradan deklare etmiş olayım.

Birde, özellikle yerel yönetimlerde baş gösteren yanlış iş yapma, uyarılara rağmen yanlışta ısrar etme hastalığı konusunda bu iki arkadaşımızı uyarmak isterim. Bakın bir canlı örnek. Bir belediyede (ki bu belgelenmiştir) mazgal temizleme işini belediye personeli işçiler yaptığı halde, bu iş kâğıt üzerinde başkanın oğlunun ortağına ait firmaya ihale edilmiş ve getirim aktarılmıştır. Kaldı ki bu kişinin sözü edilen işi yapacak personeli ve donanımı yoktur.

Bunun gibi kaç tane örnek isterseniz bulursunuz. Üstelik bu belediyede bu gibi savurganlıkların söz konusu olduğunu, parti üst tabakası bildiği halde başkan halen görevinin başındadır.
İşte bu iki kastamonu sevdalısı arkadaşımıza tavsiyem, önerecekleri meclis üyesi adaylarına bu gibi olaylara karışmadan bunlarla mücadele edecek kişileri önermeleridir. Bize düşen bir görev varsa asla kaçmayacağımızı, dernek olarak doğrunun dürüstün yanında olacağımızı bilmelerini isterim. Ramazanımızın hayırlara vesile olması dileği ile
http://cideliler.yetkinforum.com

DİBEKTEN TAKDİR VE SERZENİŞ
1 sayfadaki 1 sayfası