CİDELİLER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİDELİLER

SÖZDE DEĞİL ÖZDE DOSTLUK CİDELİLERİN BULUŞMA NOKTASI

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

CİDE VE İNEBOLU MYO DA KAYITLER BAŞLADI

YazarMesaj
ASİCİDELİ
Admin
ASİCİDELİ

CİDE VE İNEBOLU MYO DA KAYITLER BAŞLADI Empty
MesajKonu: CİDE VE İNEBOLU MYO DA KAYITLER BAŞLADI   CİDE VE İNEBOLU MYO DA KAYITLER BAŞLADI I_icon_minitimePerş. Eyl. 04, 2008 9:52 am

Cide ve İnebolu MYO`da kayıtlar başladı
CİDE VE İNEBOLU MYO DA KAYITLER BAŞLADI KastamonuuniversiteKastamonu Üniversitesi`ne bağlı olarak bu yıl ilk defa öğrenime açılacak olan Cide Rıfat Ilgaz Turizm Meslek Yüksek Okulu ile İnebolu Meslek Yüksek Okulu`na öğrenci kayıtlarına başladı.
Cide MYO`nun 200, İnebolu MYO`nun 100 öğrenci kontenjanı olduğunu belirten Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Gökçebay, YÖK`den her iki okulun kontenjanın da tam geldiğini belirtti.
Gökçebay, Cide ve İnebolu`da yurt sıkıntısının olup olmayacağı şeklindeki bir soru üzerine, ``Cide`de de İnebolu`da da yurt sıkıntısı olacağını sanmıyorum. Çünkü bu iki ilçemizde de kışın evler boş duruyor. Eğitim-öğretime başlamadan iki ilçemizde de birer toplantı yaparak öğrencileri pansiyonlara yönlendireceğiz. Bu iki ilçemizde öğrencilerin gelmesiyle birlikte sosyal yaşantı ve ekonomik yaşamın gelişeceğini düşünüyorum`` dedi. Cide ve İnebolu`nun dışında Taşköprü ve Tosya ilçelerine de MYO açılması için karar çıktığını belirten Gökçebay, okulların açılacağı binaların onarımı ve devir işlemlerinin tamamlanmadığını bu yıl bu iki ilçede de öğrenci kaydı yapılamadığını söyledi. Taşköprü ve Tosya ilçelerindeki Meslek Yüksek Okulu olacak binaların tadilat ve devir işlemlerinin bu yıl sonuna kadar tamamlanması halinde gelecek yıl eğitim ve öğretime başlanabileceğini sözlerine ekleyen Bahri Gökçebay, ``Her şey yolunda gidiyor, Kastamonu Üniversitesini büyütmek ve geliştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Hedefimiz, açılma kararı çıkan Mesek Yüksek Okullarının fiziki altyapısını tamamlar tamamlanmaz eğitime kazandırmak`` diye konuştu.
http://cideliler.yetkinforum.com

CİDE VE İNEBOLU MYO DA KAYITLER BAŞLADI
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-