CİDELİLER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİDELİLER

SÖZDE DEĞİL ÖZDE DOSTLUK CİDELİLERİN BULUŞMA NOKTASI

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

KASTAMONU TÜRKİYENİN EN GÜZEL ŞEHRİDİR

YazarMesaj
ASİCİDELİ
Admin
ASİCİDELİ

KASTAMONU TÜRKİYENİN EN GÜZEL ŞEHRİDİR Empty
MesajKonu: KASTAMONU TÜRKİYENİN EN GÜZEL ŞEHRİDİR   KASTAMONU TÜRKİYENİN EN GÜZEL ŞEHRİDİR I_icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 4:39 pm

Kastamonu Türkiye’nin En Güzel Şehridir
KASTAMONU TÜRKİYENİN EN GÜZEL ŞEHRİDİR YolcalismalariVali Mustafa Kara bugün OSB tarafı duble yolda denetlemeler yaptı.
Vali kara’ya İl Özel İdaresi Genel Sekreter’i Mustafa Yiğit, Karayolları Bölge Müdürü Abdulkadir Renklibay, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Hakan Eski ve Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ali Yılmaz’da katıldı. 12,8 Km’lik yol yapım çalışmasında 8. Km’ye gelindiği ve 5. km’ye kadar (OSB kavşağından Kırcalar’a kadar) asfaltlama ve yatay sanat yapılarının tamamlanacağı, Dikey sanat yapılarının ise yol çalışmasının tamamen bitmesiyle yapılabileceği, 11,3 Km’lik kısmın da Kasım sonuna kadar kaba işinin tamamlanacağı bilgisi verildi. Ayrıca Organize Sanayi Bölgesi tarafı duble yol çalışmasında 45 Kastamonu – Karabük arası duble yol çalışmasında ise 36 araç ve iş makinesi çalışmakta olup bunların 60’ı İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’nin, 18’i Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün ve 3’ üde Devlet Su İşlerinin araç ve iş makinesi olduğu belirtildi. Duble Yollar Kastamonu’nun Misyonudur Yol yapımı ile ilgili incelemelerde bulunduktan sonra bir konuşma yapan Vali kara; “Duble yollar Kastamonu için hayati öneme haizdir. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalar hızlı bir şekilde devam edecektir. İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine ve Karayolları Bölge Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum.

Çalışmalardan çok memnun kaldım. 2007 Yılı içinde buradan başlamıştık. Özellikle Organize Sanayi ile Devrekâni arasında ki çalışma başlamıştı. Ancak 2008 yılı içerisinde bu çalışmaya daha büyük hız verildiğini görüyorum. Bu memnuniyet verici. Çalışmalar süratle devam ediyor. Yine Kastamonu – Karabük arasında da aynı çalışmalar başarı ile sürdürülüyor. Her iki yolda da hızla çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü yol olmadan kalkınma olmaz. Ve insanlarımıza da şunu ifade etmek istiyorum. Tabii yol çalışması yapılırken ister istemez ulaşımda düzensizlikler olur. Bu da gayet doğaldır. Yol yapmak için başka şansımız yok. Ulaşım etkilenecektir.

Buradaki çalışma o kadar süratli yürüyor ki insanlarımızın en az olumsuz etkilendiğini düşünüyorum. Görüyorsunuz başka yerlerde yıllarca süren çalışmalar oluyor. Bizde öyle bir şey söz konusu değil. Zaten çalışma da süratle bitirilecek.

Sonuç olarak İl Özel idaresi Genel Sekreter’imize, İl Özel İdaresi çalışanlarına, Karayolları Bölge Müdür’ümüze, Karayolları çalışanlarına ve burada çalışan firma yetkililerine teşekkür ediyorum.

Hakikaten yüz akı bir yol yapıyorlar. Duble yollar Kastamonu’nun misyonu olmuştur. Kastamonu İstanbul’a en kısa mesafede bağlanabilmesi için bu yolların süratle yapılması lazım.

Yine Kastamonu’nun Ankara’ya en kısa yolla bağlanması için çalışmaların bitmesi lazım. Ayrıca hem Organize Sanayinin hem de İnebolu’ya (Denize) olan mesafenin kısaltılması ve ulaşımın kolaylaştırılabilmesi için bu yolun bitmesi lazım. Buda hem sanayi için hem de turizm için son derece önemlidir.

Hedefimiz Ankara – Kastamonu – İnebolu arasındaki yolu 2 saat 45 dakika, 3 saate düşürebilmektir. Zaten Kastamonu Ankara arasındaki mesafe de 2 saatin altına düşecektir. İstanbul yolu da 4 saatlik mesafeye düşmelidir. Bu son derece önemlidir. Bir milyon Kastamonulu İstanbul’da yaşamaktadır. Sağlanan ulaşım kolaylığı turizmin canlanmasına, ekonominin, sanayinin, ticaretin gelişmesine vesile olacaktır. Bu bakımdan yapılan çalışmayı çok önemsiyorum. Karayolları 4 – 5 senedir hakikaten adeta İstiklal mücadelesi veri gibi bu yollarda çalışılmaktadır. İl Özel İdaresi aynı şekilde. Aynı mücadeleyi vermektedir. Bu her türlü takdirin üzerindedir.

Gelecek yıl Taşköprü Boyabat yoluna da başlamamız lazım. Orada da hedefimiz Doğu Karadeniz’den gelen, İstanbul’a giden trafiği biraz olsun rahatlatabilmektir. Tosya – Ilgaz duble yolunu da yapmak hedeflerimizin arasındadır. Ancak trafiği çok rahatlatmayacağını düşünmekteyim. Bunun için Sinop – Kastamonu arasındaki yol çalışmaların da son derece önemlidir. Bu bakımdan Taşköprü Boyabat yoluna da önümüzdeki sene başlamamız lazım. Yine Tosya – Ilgaz yoluna süratle başlamamız lazım. Kastamonu’nun bugüne geldiği noktada ekonomik kalkınmada veya yatırımların gecikmesinde sıkıntı varsa bunun nedeni elverişli yollarının bu güne olmayışıdır. Onun için duble yolları Kastamonu’nun hedefi ve misyonu olarak görüyorum.

Kalkınma hedefi ve kalkınma misyonudur. Bu bakımdan hiç çalışmaları eksiltmeden, hızlandırarak her geçen gün devam edeceğimizi söylüyorum. Bunda son derece karalıyız. Karayolları Genel Müdürlüğümüze, Ulaştırma Bakanlığımıza sağladıkları büyük destekten dolayı da teşekkür ediyoruz.” Dedi… Vali Kara; Kastamonu’nun geçmiş yıllara oranla bir çok şehrin aksine büyük yollar kat ederek geliştiğini ve her geçen yıl gelişmekte olduğunu belirterek Kastamonu Türkiye’nin en güzel şehridir. Birçok çalışmalar devam etmektedir. Bu gözle görülür bir şekilde oluşmaktadır. Dedi… Şahabettin MERT / Kastamonu Postası
http://cideliler.yetkinforum.com

KASTAMONU TÜRKİYENİN EN GÜZEL ŞEHRİDİR
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-