CİDELİLER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİDELİLER

SÖZDE DEĞİL ÖZDE DOSTLUK CİDELİLERİN BULUŞMA NOKTASI

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

MİNİK TAHA KASTAMONULUYUM

YazarMesaj
ASİCİDELİ
Admin
ASİCİDELİ

MİNİK TAHA KASTAMONULUYUM Empty
MesajKonu: MİNİK TAHA KASTAMONULUYUM   MİNİK TAHA KASTAMONULUYUM I_icon_minitimeSalı Eyl. 16, 2008 11:48 am

Minik Taha:Kastamonuluyum
MİNİK TAHA KASTAMONULUYUM Tahaİstanbul Güngören`deki patlamada küçük yaşta hayata gözlerini yuman 4.5 yaşındaki Taha Yıldız`ın, `Taha sen nerelisin?` sorusuna verdiği `Kastamonuluyum` cevabını içeren video görüntüsü Kanal D Ana Haber`de önceki akşam ekranlara geldi....
Kastamonu`dan İstanbul`a göç edenler kervanında yer alan Şengül Yıldız`ın yaşamında 28 Temmuz akşamından sonra artık yeni bir dönem var. Acı hatıralar, hasret ve öfke dolu... O akşam Güngören`de ardı ardına patlayan iki bomba, Yıldız`ın hayatını da parçaladı. 12 yıl önce evlenmişti Sengül Yıldız. Çocuk sahibi olabilmek için yıllarca bekledi. Evliliğinin ancak 8`inci yılında kucağına alabildi minik Taha`sını...
SON KEZ ANNE DEDİ; Yıldız, 4.5 yaşındaki oğlu Taha, kardeşi Perihan Özkul ve 3 yaşındaki torunu Aleyna dondurma yemeye çıktılar o akşam. İlk bombayı duyunca eve dönmek istediler. Kestirme olsun diye havuzlu yolu tercih ettiler. Yıldız sıkı sıkı tutuyordu oğlunun elinden. Aleyna babannesinin kucağındaydı. Bir anda kulakları sağır eden patlama yaşandı.

Şengül Yıldız`ın yaşamında 28 Temmuz akşamından sonra artık yeni bir dönem var. Acı hatıralar, hasret ve öfke dolu... O akşam Güngören`de ardı ardına patlayan iki bomba, Yıldız`ın hayatını da parçaladı. 12 yıl önce evlenmişti Sengül Yıldız. Çocuk sahibi olabilmek için yıllarca bekledi. Evliliğinin ancak 8`inci yılında kucağına alabildi minik Taha`sını...
SON KEZ ANNE DEDİ; Yıldız, 4.5 yaşındaki oğlu Taha, kardeşi Perihan Özkul ve 3 yaşındaki torunu Aleyna dondurma yemeye çıktılar o akşam. İlk bombayı duyunca eve dönmek istediler. Kestirme olsun diye havuzlu yolu tercih ettiler. Yıldız sıkı sıkı tutuyordu oğlunun elinden. Aleyna babannesinin kucağındaydı. Bir anda kulakları sağır eden patlama yaşandı. O dakikaları Şengül Yıldız şöyle anlatıyor: `Kıyamet kopMuş gibiydi. Gözlerimi açtım ki ayağım paramparça olMuş. Acıyı hissedemiyorum. Tek düşündüğüm Taha. Yanımda yatıyordu. `Anne` dedi. Sonra gözleri kapandı. Ambulans geldi. Gözlerimi açtığımda hastanedeydim.`
12 GÜN SONRA ACI; Bacağı parçalanan Yıldız, acilen ameliyata alındı. Acı haber ise 12 gün sonra gelecekti. Taha`nın yoğun bakımda olduğunu ve iyileştiğini sanıyordu. Oysa Taha patlama anında son kez anne diyebilmişti. Oğlunun cenaze törenine katılamadı. Psikolog eşliğinde oğlunun ölüm haberi verildi. Genç kadının yorumu `Hayatım parçalandı` oldu.
TOPRAK BAŞUCUNDA; Yıldız şöyle anlattı duygularını: `İnanamıyordum. İnanmak için oğlumun Sütlüce`deki mezarından toprak getirttim. Hastanede oğlumun toprağını koklayarak avunuyorum. O toprak başucumda duruyor. Onunla uyuyorum, onunla uyanıyorum`Hastanedeki tedavisi tamamlanmak üzere olan Şengül Yıldız, önümüzdeki günlerde taburcu edilecek. Ancak o hiç çıkmak istemiyor. Acılı kadın, `Güngören`de her meydana çıkışımda yavrum gelecek gözümün önüne, 3 yaşındaki yeğenim Aleyna gelecek` diyor.
EŞİNDEN BOŞANIYOR; Şengül Yıldız`ın dramı bununla da bitmiyor. Eşi Hüseyin Yıldız ile aldıkları ayrılık kararı onca acının içinde 14 Ekim günü mahkemeye taşınacak. `Eşim ve ben 8 yıl sonra sahip olduk Taha`ya. Bizi Taha bir arada tutuyordu` diyen ve tedavisi eşinin SSK`sından karşılanan Yıldız boşandıktan sonra sağlık güvencesini de kaybedecek.
GÜLÜMSEYEN ADAM; Yıldız`ın aklından silemediği bir görüntü de bombaların patladığı anda ortalıkta dolaşan şüpheli bir kişi. Yıldız, `Kel kafalı bir adamdı. Deli gibi koşturuyordu. Gülümsüyordu durmadan` diyor. Ameliyatlı bacağına geldi Şengül Yıldız, çocukluğundan bu yana kemik erimesi olan bacakları için tedavi görüyordu. 10 kez ameliyat masasına yattı. Tam iyileştim derken kaderin cilvesi olarak patlayan bombalar da bacağına isabet etti. Parçalanan ayağı için 4 ameliyat geçirdi. Sabit kalması için ayağına demir takıldı. Yıldız ise ayaklarını umursamayarak `Bir gün ayağa kalkarım. Ama Taha`m artık hiç olmayacak. En büyük acım bu` dedi.
GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEK İÇİN LİNK: http://www.kanaldhaber.com.tr/haberdetay.aspx?haberid=17785&catid=34
http://cideliler.yetkinforum.com

MİNİK TAHA KASTAMONULUYUM
1 sayfadaki 1 sayfası