CİDELİLER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİDELİLER

SÖZDE DEĞİL ÖZDE DOSTLUK CİDELİLERİN BULUŞMA NOKTASI

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

KASTAMONUDA GEÇMİŞ ZAMAN İZLERİ

YazarMesaj
ASİCİDELİ
Admin
ASİCİDELİ

KASTAMONUDA GEÇMİŞ ZAMAN İZLERİ Empty
MesajKonu: KASTAMONUDA GEÇMİŞ ZAMAN İZLERİ   KASTAMONUDA GEÇMİŞ ZAMAN İZLERİ I_icon_minitimeSalı Eyl. 23, 2008 10:33 am

Cebrail KELEŞ
Kastamonu`da Geçmiş Zamanın İzleri...
<table width=560><tr><td class=TEXT1 style="PADDING-RIGHT: 10px" colSpan=2>YAZININ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yaz bitti.Sonbahar kendini yağışlarla sararan yapraklarıyla belli etmeye başladı. Ben bu havaları çok severim.Özellikle içinde bulunduğumuz ramazan ayında Elimde fotoğraf makinesi Şehirde eski eserleri dolaşıyorum. Vakıflar Bölge Müdürümüz Sn.Yavuz YÜCEBIYIK’ a huzurlarınızda Kastamonu’da yaşayan fotoğraf çeken biri olarak teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Her cami hamam.imaret,artık ne varsa tüm eserler yeniden yapılanıyor.tamir ediliyor düzenleniyor. Ancak bir fotoğraf sever olarak şikayetlerim var.milyon YTL harcanarak yapılan restore sonucunda harika bir iş yapılmış.fotoğraflamak için gidiyorum.hatta dışarıdan gelen fotoğrafçı dostlarımızı götürdüğümüzde gurur duyarak gezdiriyoruz.tek sorun fotoğraf çekerken gözümüzün içine içine giren trafolar,elektrik direkleri kablolar. Kısaca şehirde yoğun bir görüntü kirliliği var.plastik su olukları restore edilen binalara yerleştiriliyor.Üstüne kocaman uydu antenleri tv antenleri yerleştiriliyor.Şehrin siluetini bazen tabela bina ve direkler yüzünden o güzelim evleri hanları hamamları camileri boğuyoruz kapatıyoruz. Kültür turizmi yapılacaksa şehrin tarihi dokusuna sahip çıkılmalıdır.Sokakta gezerken rastladığım bir yağmur oluğunun fotoğrafına lütfen bir kez bakın.bu sıradan bir Eski Kastamonu evi içinde yaşayanlar var.Öyle konak filan değil.ama bir yağmur oluğu koymuşlar hayran olmamak elde değil.asla kolaycılığa kaçmamış.el emeği göz nuru bir çalışma.Yapanda yaptıranda saygıyı sonuna kadar hak ediyor. Restore edilen tarihi değerlerimizi korumak ve gerektiği gibi değerlendirmek tüm Kastamonuların görevidir. Elektrik kablolarının direklerin yer altına alınması için bir an önce çalışmaların yapılması gerekmektedir.Bu eserler hepimizindir.Ben bir fotoğraf sever olarak tarihi eserimim tepesinde trafo istemiyorum. Hepimize düşen bir görev olmalı..bu şehre borcumuzu ödemeliyiz..
</TD></TR></TABLE>
http://cideliler.yetkinforum.com

KASTAMONUDA GEÇMİŞ ZAMAN İZLERİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» KASTAMONUDA MART KARI