CİDELİLER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİDELİLER

SÖZDE DEĞİL ÖZDE DOSTLUK CİDELİLERİN BULUŞMA NOKTASI

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

ÇADIRAMI GİTSEM ERZAKMI ALDIM

YazarMesaj
ASİCİDELİ
Admin
ASİCİDELİ

ÇADIRAMI GİTSEM ERZAKMI ALDIM Empty
MesajKonu: ÇADIRAMI GİTSEM ERZAKMI ALDIM   ÇADIRAMI GİTSEM ERZAKMI ALDIM I_icon_minitimePerş. Eyl. 25, 2008 9:30 am

Çadıra mı gitsem? Erzak mı alsam?
<table width=560><tr><td class=TEXT1 style="PADDING-RIGHT: 10px" colSpan=2>Şu meşhur (benim pek göremediğim) eski ramazanlar neredeyse çok merak ediyorum. Davet müesseseleri varmış o zamanlarda. Eş, dost akraba iftara çağırılır, hem sohbet edilir hem de afiyetle yemekler yenirmiş. Evin annesi bir gün önceden başlar. Su böreğinden baklavaya, Devrekani usulü mantıdan tarhana çorbasına kadar muhteşem bir mönü davetlileri beklermiş. Şimdilerde ise (nesil tükenen orta direğin sonuçlarından olacak.) İftar çadırları ve erzak paketleri çok popüler. “Şu çadırın pilavı, bu çadırın tatlısı iyi” diye konuşmaya başladı bile. Erzak paketlerinde ise zeytinyağı olanlar tercih sebebi. Canlılar arasında da öyle değimlidir? Kıymetli olanı insan oğlu hemen yok etme yoluna gitmez mi? Filler, foklar, ayılar, balinalar, minkler, leoparlar… Demek ki orta direkte ülkem için kıymetliymiş ki yaklaşık yirmi yıldır süren bir asimle sonucunda nesli tükendi. Benim tanıdığım orta direk; Kesseniz parasını vermeden yemek yemezdi . Erzak yardımını hiç kabul etmezdi. Kömür mü asla. Tatiline giderdi. İki üç günlüğüne de olsa Doğan görünümlü Şahiniyle Abana’da balığı, İnebolu’da dondurması, Gideros’ta gün batımı vardı. Ne oldu da bir magazincinin dağıttığı erzak paketlerine hücum eden bir yerde yaşamaya başladım. Ülkem arda arda tsunami, kasırga, deprem, sel, savaş, kuraklık, aşırı kar yağışı gibi afetlere maruz kaldı da benim haberim yok. Orta direk değişirde zenginler değişmez mi onlarda değişti. Gizli yerlere yapılan yardımların yerini herkesin görebileceği yardıma bıraktı. Hani sağ elin verdiğini sol el bilmeyecekti???</TD></TR></TABLE>
http://cideliler.yetkinforum.com

ÇADIRAMI GİTSEM ERZAKMI ALDIM
1 sayfadaki 1 sayfası