CİDELİLER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİDELİLER

SÖZDE DEĞİL ÖZDE DOSTLUK CİDELİLERİN BULUŞMA NOKTASI

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

DEREDEN TEPEDEN

YazarMesaj
ASİCİDELİ
Admin
ASİCİDELİ

DEREDEN TEPEDEN Empty
MesajKonu: DEREDEN TEPEDEN   DEREDEN TEPEDEN I_icon_minitimePerş. Ekim 16, 2008 9:57 am

Cebrail KELEŞ
Dereden Tepeden...
<table width=560><tr><td class=TEXT1 style="PADDING-RIGHT: 10px" colSpan=2>YAZIYLA İLGİLİ FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLA...

Kastamonu’da bir hafta daha geçti.
Şöyle bir tur atalım dereden tepeden…!
Karaçomak deresinde Belediyenin araçları fink atmakta.Acaba diyorum trafik yoğunluğunun bir kısmını bu dereye kaydırsak yada üstünü kapatıp ilk tüp geçit olarak hizmete mi sunsak acaba.
Trafik demişken artık bu iş iyice çözümsüzlüğe doğru gitmekte.Kastamonu bir vilayet ve bu vilayetin giriş çıkış yani ana arteri çoğu yerde tek şeritli.. Ne kadar yazarsak yazalım değişen bir şey olmayacak Şikayetçi olan yok nasılsa. saçlara jöle sürüp burnu yarım metre ileride ayakkabıyı giyip cıs tak cıs tak müziğide sonuna kadar açabiliyorsam ne mutlu bana ve magandalığa..
Şehirde sonbaharın ilk izleri görülmeye başladı.İlk soğuklar yüzünü gösterirken akşamları da kaloriferler yanmaya başladı.Pazarlarda ise sonbahar ürünleri yerini aldı.En gözde ürün kanlıca mantarı.Ama şimdilik çok pahalı.Taze ve küçüklerinin fiyatı 15 Ytl ye kadar çıkıyor.Daha bir pörsümüş ve yeşillenmişleri 6-8 Ytl arasında.
Pazardan çıkıp giderken bir bina dikkatimi çekiyor.Mimarını kutlamak lazım.tek bir odanın sığabileceği genişlikteki yere apartman sığdırmış.
İl Özel İdaresi Turizm Yolu olarak adlandırılan kale-çerçi köyü arasını asfalt yaparak hizmete sundu.Tek sorun bu yolun turizm değil alkol yolu haline gelmesi.Şişe kırıkları,poşetlerle,tek bir santimetrekaresini sağ olsunlar boş bırakmamışlar.
Dereyi yazdık tepede neler oluyor acaba?.Ilgaz dağına tırmanırken şunu fark ettim kalabalıklar beni boğuyor,İnsandan uzaktaki yerler daha huzurlu..Ilgazdaki oteller ve kayak pistleri son hazırlıklarını yapıyorlar.Biz gittiğimizde İl Özel idaresi iş makineleri pisti düzeltirken Erzurum’dan gelen ekipler telesiyej bakımını yapıyorlardı.
Şehirde akşam olurken dolunay çıktı.
Nasrullah Şadırvanının kubbesindeki Alem’e kısa bir süre konuk olurken sanki;
Alem buysa …
Diyordu..
</TD></TR></TABLE>
http://cideliler.yetkinforum.com

DEREDEN TEPEDEN
1 sayfadaki 1 sayfası