CİDELİLER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİDELİLER

SÖZDE DEĞİL ÖZDE DOSTLUK CİDELİLERİN BULUŞMA NOKTASI

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

CİDEDE NOSTALJİK SERGİ

YazarMesaj
ASİCİDELİ
Admin
ASİCİDELİ

CİDEDE NOSTALJİK SERGİ Empty
MesajKonu: CİDEDE NOSTALJİK SERGİ   CİDEDE NOSTALJİK SERGİ I_icon_minitimeÇarş. Eyl. 09, 2009 12:13 pm

Emekli Memur Nesrin ŞAHİN'in Nostaljik sergisi.

Cidelileri çok eskilere 1800 lü yıllara götürecek resim sergisi Cide Sahilde Flamingo çay bahçesinde ziyarete açılmıştır.

Sıcak bir Ağustos gününde Öğleden sonra Cide sahilinde flamingo çay bahçesindeki sergi dikkatimi çekti, merak ettim gezdim,
Girişten itibaren Büyük usta Rıfat Ilgaz köşesi ve çeşitli duyurular,eski Cide fotoğrafları, Eski belediye başkanları,Cide'de ilk sinema, Cide Elektrik ile ne zaman tanıştı,Cidelilerin otomobil ile tanışması, Cide de ilkler ve daha neler neler...
Sergiyi gezdim ve anladığım kadarıyla Nesrin Hanım, Edebiyatçı, tarihçi veya araştırmacı değilmiş ama iyi bir Cideliymiş. Serginin Amacını şöyle açıklıyor.
"1. Konuklarımızı Cide'nin geçmiş yılları hakkında bilgilendirmek
2. orta yaş ve üstündeki Cidelilere geçmiş yıllardaki Cide'nin görüntülerinden kareler sunmak,
3. özellikle gençlerimizin ve çocuklarımızın Cide'nin geçmişi ile geleceği arasındaki köprüyü kurmak,
4. izleyenleri geçmişte gezintiye çıkarıp, hoşça vakit geçirtmek. Başarabilirsek ne mutlu bize" diyor.
Birde ilgili makamlara açık bir dilekçesi var.
"AÇIK DİLEKÇE
ilgili makamlara;
Geleceğe de devredebileceğimiz kalıcılıkta, halkımızın daha ciddi çalışmalarının sergilenebileceği, bir " KENT TARİHİ MÜZESİ" kurulması dileğimizi, CİDE HALKI adına bilgilerinize arz ederim." dilekçesi ziyaretçileri karşılıyor.
Ben burada sergiden etkilendiğimi ve her cidelinin bu sergiyi gezmesi gerektiğini, Kent tarihi müzesi kurulması için Nesrin Şahin'e destek olması gerektiğini düşünüyorum ve siz ziyaretçilerimizle geçte olsa paylaşıyorum. Teşekkürler Nesrin Hanım, umarım size yardım ve destek esirgenmez.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ
CİDEDE NOSTALJİK SERGİ S6301750 CİDEDE NOSTALJİK SERGİ S6301751 CİDEDE NOSTALJİK SERGİ S6301752 CİDEDE NOSTALJİK SERGİ S6301753 CİDEDE NOSTALJİK SERGİ S6301754 CİDEDE NOSTALJİK SERGİ S6301748 ALINTIDIR
http://cideliler.yetkinforum.com

CİDEDE NOSTALJİK SERGİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-