CİDELİLER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİDELİLER

SÖZDE DEĞİL ÖZDE DOSTLUK CİDELİLERİN BULUŞMA NOKTASI

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

BEYLER BARAJI CANAVARI

YazarMesaj
ASİCİDELİ
Admin
ASİCİDELİ

BEYLER BARAJI CANAVARI Empty
MesajKonu: BEYLER BARAJI CANAVARI   BEYLER BARAJI CANAVARI I_icon_minitimePerş. Ekim 15, 2009 10:15 am

Ağaçlar ayakta ölürmüş.
Öyle diyorlar.
Beyler barajında da bir dizi ağaç mezarlığı var. Suyun içinde.dimdik ve ayakta.
Kavak, söğüt ve çam ağaçlarının ölmüş bedenleri suyun içinde öylesine duruyorlar.
Ekim ayındayız hava çok güzel ve sıcak.
Beyler barajında olta sallıyorum.
Bir türlü balık gelmiyor. Her türlü teknolojiyi kullanıyorum.
Ne kadar yem varsa deniyorum. I ıh. Yok, olmuyor gelmiyor.
Çaresiz etrafı turlamaya çıkıyorum. Bir elimde oltam, bir elimde makinem sırtımda çantam gezinirken birden bir canavar çıkıyor karşıma.
Antik dönemde resmedilen ve Didim’de kocaman bir heykelini gördüğüm, Saçları yılandan olan Medusa aklıma geliyor.
Benim ağaçtan canavarın gözü, ağzı, sakalı bile var. Saçları dik kuru dallardan oluşmuş.
Üstelik benden önce bu canavarı keşfeden balıkçılar armağan olarak çeşit çeşit kanca, kurşun, şamandıra tırı vırı sunmuşlar bile!
Yok, canım göz yanılgısı ben böyle şeylere inanmam diyorum. Benim gibi uzman bir balıkçı bu barajdan balık tutmadan dönemez deyip olta sallamaya devam ediyorum.
Akşama kadar salladığım oltanın, denediğim yemin haddi hesabı yok.
Üç beş tane kızılkanat yavrusundan başka bir şey oltama merhaba demiyor.
Aynalı sazanlardan ise hiç haber yok.
Dilek ağacı gibi salkım saçak oltayla, kancayla şamandırayla dolu ağaç canavarıma ben bir şey kaptırmıyorum.
Ama O da bana barajdan bir balık bile vermiyor.
Ne dersiniz Balıkçı Şef, balık tutamayınca bahane arıyor ama hakkını yemeyelim iyi bir bahane bulmuş diyenlerden misiniz?
Yoksa kesinlikle hak veriyorum. Aynı onun gibi bende uzman balıkçıyım. Tıpkı şef gibi bende nadiren de olsa! Balık tutamadan döndüğüm olmuştur. Demek ki sebebi buymuş. Sağol aydınlattın bizi!
Diyenlerden misiniz?
Her şekilde bu günlerde Beylere bir uğramakta fayda var. Balık tutamasanız bile güzel bir piknik olur.
Haa bir de unutmadan Benim canavara da bir göz atın derim. Kastamonu küre yolundan devam edip Ödemiş tarafından giriyorsunuz. Baraja ulaşınca bir köprü görürsünüz köprüye dönmeden devam 100 metre ileride aşağı inen bir patika var İşte onun tam karşısında benim canavar var.
Haydi rastgele..

KASTAMONUPOSTASI

ALINTIDIR
http://cideliler.yetkinforum.com

BEYLER BARAJI CANAVARI
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-