CİDELİLER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİDELİLER

SÖZDE DEĞİL ÖZDE DOSTLUK CİDELİLERİN BULUŞMA NOKTASI

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

TARİHİ OKUL TURİZME HİZMET EDİYOR

YazarMesaj
ASİCİDELİ
Admin
ASİCİDELİ

TARİHİ OKUL TURİZME HİZMET EDİYOR Empty
MesajKonu: TARİHİ OKUL TURİZME HİZMET EDİYOR   TARİHİ OKUL TURİZME HİZMET EDİYOR I_icon_minitimeCuma Ekim 23, 2009 12:16 pm

Tarihi Okul Turizme Hizmet Ediyor
TARİHİ OKUL TURİZME HİZMET EDİYOR Konak%20abanaKaradeniz`in hemen kıyısında bulunan ve 1935 yılında dönemin Milli Eğitim Bakanlığınca yaptırılan ahşap bina 1990`lı yıllara kadar ilkokul olarak faaliyet gösterdi.
(AA) - Kastamonu`nun Abana ilçesinde bulunan ve yaklaşık 55 yıl ilkokul olarak kullanılan tarihi bina, restore edilerek ilçe turizminin en önemli parçası haline getirildi.
Karadeniz`in hemen kıyısında bulunan ve 1935 yılında dönemin Milli Eğitim Bakanlığınca yaptırılan ahşap bina 1990`lı yıllara kadar ilkokul olarak faaliyet gösterdi. Daha sonra eğitime son verilen Hacıveli İlkokulu binası 2002-2003 yılları arasında Kastamonu Valiliği ile Abana Kaymakamlığının girişimleri sonucu restore edilerek ilçede turizme kazandırıldı. Otantik ortamı ve eşsiz manzarasıyla büyük ilgi gören ilkokul binası, Hacıveli Konağı adı altında ilçeye gelen turistlerin ilk uğrak yeri haline geldi. Yaklaşık yedi yıldır dinlenme tesisi ve restoran olarak kullanılan tarihi ilkokul binası, görünümüyle de dikkat çekiyor. İlk günkü görünümü korunan binada Milli Eğitim Bakanlığı tabelası ile karatahtası da konak içinde sergileniyor.

Konağın işletmecisi Cemal Güneysu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, konağın yeri ve doğal yapısı itibariyle görülmeye değer bir mekan olduğunu belirterek, konağın müşterilerden büyük ilgi gördüğünü kaydetti

kastamonupostası

alıntıdır
http://cideliler.yetkinforum.com

TARİHİ OKUL TURİZME HİZMET EDİYOR
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-