CİDELİLER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİDELİLER

SÖZDE DEĞİL ÖZDE DOSTLUK CİDELİLERİN BULUŞMA NOKTASI
 
AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

 

 ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ MESAJLARI

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ASİCİDELİ
Admin
ASİCİDELİ


Mesaj Sayısı : 1271
Kayıt tarihi : 18/06/08
Yaş : 51
Nerden : KADIKÖY

ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ MESAJLARI Empty
MesajKonu: ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ MESAJLARI   ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ MESAJLARI I_icon_minitimePerş. Mart 18, 2010 11:34 am

Çanakkale Deniz Zaferi Mesajları
ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ MESAJLARI Sehitler_abidesiÇanakkale Zaferi`nin yıldönümü nedeniyle yayımlanan mesajlar.
AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu
18 Mart Çanakkale Deniz zaferi ve şehitleri anma günü dolayısıyla yüce Türk Milletinin ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin büyük mücadelesini Kazandığımız zaferin ve kazandığımız zaferin 95. yıldönümünü gurur ve mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz
Necip Türk Milleti ve Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarihin tüm zamanlarında kahramanlık destanları yazmış Dünyaya Türk Milletinin büyüklüğünü Hürriyet ve Bağımsızlığına olan düşkünlüğünü bu uğurda canını malını hiçe saydığını göstermiş ve ispatlamıştır. Bu yazılan destanlarda Kastamonu’nun evlatlarının yani dede ve nenelerimizin emekleri ve yararlılıkları her övgünün ve gururun üzerindedir.
Bu duygularla hakkın rahmetine kavuşmuş şahadet şerbetini içmiş şehitlerimize tanrıdan rahmetler diler. Gazilerimizin hayatta olanlarına sağlıklı ömürler ebediyete intikal edenlere rahmetler diler mekânınız cennet olsun derim.
MHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Serdaroğlu
Milletimizin tarihine yön veren olaylardan bir tanesidir 18 Mart Çanakkale Zaferi.

Hasta adamın, bilmem kaç milletten, bilmem kaç dinden, bilmem kaç devletten düşmana karşı durmasıdır Çanakkale.

Türk’ün büyüklüğünün bütün dünyaya bir kez daha ilan edilmesidir.

Geçmişimizden dersler almak, geleceği kurmamıza yardım eder. Ve milleti millet yapan şeylerden bir tanesi de ortak tarih bilincidir.

Çok şükür, şanlı bir tarihimiz, o tarihe sahip çıkacak genç kuşaklarımız var, o genç kuşaklara, Çanakkale Ruhu’nu aşılayan ana-babalarımız, öğretmenlerimiz var.

Bugün, her ne kadar Çanakkale ruhunu parçalayıp, Çanakkale ruhundan farklı farklı ruhlar çıkarmaya gayret edenler olsa da, Çanakkale Şehitlerinin torunları buna izin vermeyecektir.

Bütün vatandaşlarımızı, Çanakkale Destanını üzerinde bir kez daha düşünmeye davet ediyor, bu toprakları vatan yapmak için kanıyla, canıyla savaşmış bütün şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.
AK Parti Kastamonu Milletvekili Hasan Altan
AK Parti Kastamonu Milletvekili Hasan Altan, “18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Altan, mesajında; “Yüce Türk milletini yok etmeye ve Türk vatanını istilaya kalkışan, dönemin en güçlü devletlerine karşı, büyük Türk milletinin ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Çanakkale`de vermiş olduğu eşsiz mücadelenin ve kazandığımız zaferin 95. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Çanakkale Deniz Zaferi, Birinci Dünya Savaşı içinde ayrı bir özelliği olan, tarihin akışını değiştiren, hür yaşamak hakkına, canı ve kanı ile ulaşan bir milletin kahramanlık destanıdır diyen Altan, mesajında şöyle devam etti: “Çanakkale Zaferi, hiç kuşkusuz sonuçları itibariyle tarihin akışını ve her şeyden önemlisi Türk ulusunun kaderini değiştiren çok önemli bir başarıdır. Çanakkale Zaferi, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır. Çanakkale Savaşları, yüce halkımızın zamanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inanç, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları ile vermiş olduğu bir savaştır. Çanakkale Savaşları sonuçları sebebiyle dünyaya Türk`ün yenilmezliğini, Mehmetçiğin azim ve iradesini ve de centilmenliğini göstermiştir. Tarihte eşine az rastlanır, çok uluslu bir güce kanları ve canları pahasına dur diyen ve tüm dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirten büyük Türk Milleti ve onun bağrından çıkan kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri, dün Çanakkale`de olduğu gibi, bugün de, Çanakkale muharebelerini kazandıran yüksek ruha sahip olarak, ülkesine ve milletine yönelik her türlü tehdit ve tecavüzü bertaraf edebilecek güç ve kararlılıktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle, tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 95. yıl dönümünde başta Ulu Önder Mustafa Kemal ****** ve silah arkadaşları olmak üzere kahraman şehitlerimizi şükran ve rahmetle anıyor, büyük Türk Milletinin ve kahraman silahlı kuvvetlerimizin bu anlamlı gününü kutluyorum.”
MHP Genel Merkez Yöneticisi Ziya Yılmazbilen
18 Mart Çanakkale Deniz zaferi ve şehitleri anma günü dolayısıyla Necip Türk Milletinin bu anlamlı ve manalı günlerini en kalbi duygularımla tebrik ederim. Şehitlerimize rabbimden rahmet dilerim.
Çanak kalede ve girdiğimiz tüm harplerde kahraman ordumuz milletimiz düşmana hürriyet ve bağımsızlığımızda topraklarımızda al bayrağımızda gözü ve gizli emelleri olan düşmana haddini bildirmiş layık oldukları şamarı atmışlardır. İşte böyle bir ecdadın torunları bizler içerden dışarıdan yurdumuza bayrağımıza dinimize bir tehlike ve tehdit geldiğinde kanımızı canımızı ortaya koyarız. Kısacası Türk’e kefen biçenin ölümü korkunç olur.
Bu duygularla Allahıma diyorum ki yarın daru ukbada bizleri şehitlerimize komşu eyle onlara rahmetinle muamele eyle gazilerimizin hayatta kalanlarına sağlık mutluluk nasip eyle ukbaya göç edenlere rahmet ve mağfiretinle muamele eyle derim.
Araç Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu
Zamanın akışının değiştiği,Türkün tarihe Cesareti ve Kanıyla ÇANAKKALE GEÇİLMEZ notunu düştüğü bir destandır Çanakkale.Böylesi bir ecdadın mirascıları ve nüfus bazında en çok şehit veren ilçenin bir efradı olarak yüce Türk Milletinin ve Kıymetli Araçlı hemşehrilerimin bu mukaddes zafer gününü kutluyor Büyük önder Mustafa Kemal ******ü ve Aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum.
AK Parti Kastamonu İl Başkanı Ahmet Keskin
Ak Parti İl Başkanı Ahmet KESKİN’in 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Dolayısıyla Verdiği Demeç
Bu yıl da(18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Gününü) kutluyoruz. Cenabı Allah Kuran-ı Kerim de şehitler için ( Onlara ölü demeyiniz, Onlar diridirler) buyurmuştur.
Vatan için, millet için, bayrak için zaferler kazanmak üzere, cephelerde temiz kanlarını, canlarını veren bütün şahitlerimizin aziz ruhları önünde saygıyla ve minnetle eğiliyorum. Bizi bu günlere, bu bağımsız ve özgür günlere onlar getirdi.
Çanakkale yoluyla İstanbul’a oradan da kutsal yurdumuza girip işgal etmek için birleşen son Haçlı ordularına geçit vermeyen 250 bin şehidimize ve bugüne kadar bütün şehitlerimize en güzel ve harika hitabı, istiklal şairimiz Mehmet Akif Bey yapmıştır:
(Ey , şehit oğlu şehit, isteme benden makber; sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber!)
18 Mart Zafer Günü Ak Parti İl Başkanı olarak Çanakkale’ye gidip Kastamonu Teşkilatı adına kutlamalara katılacağım. Aziz şehitlerimizin huzurunda fatihalar okuyarak onlardan yurdumuzun, milletimizin ve devletimizin saadeti için şefaat isteyeceğim.
Tüm şehitlerimize selam olsun.
Hak ve Eşitlik Partisi Kastamonu İl Başkanlığı
Bugün 18 Mart. Türk Ulusu için bağımsızlık destanının yazıldığı gün.
92 yıl önce bugün Ulus; kapısına dayanan düşmana dur demeliydi.
Fakat bunu nasıl yapacaktı?
Düşman geldikleri gibi nasıl geri yollanacaktı?
Ulus yıllarca süren savaşlardan bıkmış ve yorulmuştu. Ama hiçbir zaman onurunu ve şerefini ayaklar altına aldıramazdı. Bunun için gerekirse canını bile gözünü kırpmadan ve bir an bile düşünmeden verebilecekti. Çünkü bu onun karakterinde mevcuttu. Çünkü Türk milleti esaret altında yaşayamazdı.
Böyle bir Ulusa ancak kendi gibi düşünen ve aynı karakterlere sahip bir lider lazımdı. LİDER YOKSA MÜCADELE YOKTUR.
İşte bu günlerde balkanlarda görev yapmakta olan Mustafa Kemal Paşa Çanakkale 19 tümen komutanlığına sessiz sedasız bir şekilde atandı. Bu bütün dünya için sürprizin başlangıcıydı.
Liderini bulmuş olan Ulus yukarıdaki soruların cevabını da bulmuştu. Mücadele başladı ve 250 bin şehit vererek mücadeleyi kazanan halk bir kez daha bağımsız yaşayamayacağını dünyaya kanıtlamış oldu.
250 bin şehidimiz, toprakları kanı ile suladı. Bu onurlu mücadele de kendilerinden beklenen sorumluluğu yerine getirdiler.
Şimdi bize, torunları olarak düşen görev açıktır. ONURLU VE BAŞI DİK yaşamak için bizde üzerimize düşen sorumluluğu yapmakta terettüt etmemeliyiz ve etmeyeceğiz. Türk milletin bir kartal gibi özgürce nefes alacağı günler yakındır.
Saadet Partisi Kastamonu İl Başkanı Necati Atak

Atak mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Çanakkale tarihin akışını değiştiren bir destanın adıdır.

Çanakkale silah gücünün-iman gücü karşısında diz çöktüğü bir şeref sayfasıdır.

Milletimiz, vatan sevgisi konusundaki fedakârlığını ve bağımsızlık konusundaki kararlılığını Çanakkale’de 250 bin şehit vererek ortaya koymuştur.

Sahip oldukları büyük askeri ve teknolojik güçle Çanakkale önlerine gelen emperyalist devletler, milletimizin sahip olduğu inanç karşısında asla unutamayacakları bir ders almışlardır.

Çanakkale milli birlik ve beraberliğimizin ne kadar güçlü temellere sahip olduğunun en büyük delilidir. Hiçbir bölge, hiç bir belde ve hatta hiçbir aile yoktur ki; Çanakkale’de şehit olmuş bir ferdi bulunmasın. Ecdadımız; Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Sünnisi ve Alevisiyle omuz omuza direndi, kol kola şehit düştü.
Çanakkale’yi geçilmez yapan da bu inanç ve kardeşlik bağı oldu.

Birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece Türkiye geleceğe güvenle yürüyecektir. Çanakkale’yi Çanakkale yapan değerlere sahip çıktığımız sürece hiç bir güç milletimizin bağımsızlık konusundaki iradesini kıramayacaktır.

Çanakkale tarihimizin en şerefli sayfalarından biri olduğu kadar dünya tarihinin de en dramatik savaşlarından biridir. Öyle ki; binlerce genç lise diploması yerine şehitlik payesi almayı tercih ettiği için birçok okul mezun verememiştir.

Çanakkale alınması gereken derslerle doludur. En büyük ders ise, bu vatanın ecdadımızdan bize kalmış bir miras değil, canları pahasına koruyup teslim ettikleri kutsal bir emanet olduğudur. Teferruatlarla, suni ayrışmalarla, kutuplaşmalarla, boş tartışmalarla zaman kaybetmek yerine, Yeniden Büyük Türkiye’yi kurma kararlılığını ortaya koymalıyız.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 95 yılı vesilesiyle, başta 250 bin şehidimiz olmak üzere bu vatanı bize emanet eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.”
Tosya Kaymakamı Arslan Yurt
Tosya Kaymakamı Arslan Yurt, 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle andığını ifade etti. Kaymakam Yurt, mesajında şu görüşlere yer verdi; “Türk tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 95 ’inci yıldönümü ve Şehitler Günü’nde; Başta Büyük ******’ü, Çanakkale savunması ile Türk Milleti’nin en büyük destanlarından birini kanlarını dökerek tarihe yazan silah arkadaşlarını, toraklarımızı kanlarıyla yoğuran tüm kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.
Yüce Türk Ulusu Çanakkale’de; birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek varlığımızı ebedileştiren, zor koşullar altında, kendinden çok güçlü ordulara karşı kazandığı büyük zaferin unutulmaz destanını yazmıştır.
Türk Ordusu’nun Çanakkale’de vermiş olduğu bu büyük mücadele; Dünya milletlerinin başta Büyük ****** olmak üzere Türk askerinin harp dehasını incelediği, örnek aldığı bir savaş olmuştur.
Bu savaş ayrıca Türk askerinin toprağında yendiği milletlere karşı gösterdiği insani değerleri ortaya koyması bakımından da Dünya uluslarına verilmiş çok anlamlı bir mesajla yüklüdür.
Bugün; kutsal vatan toprakları ve Türk Milleti’nin bekası uğrunda şehit düşen aziz vatan evlatlarımızın ruhunu şad ettiğimiz, Devletimiz ve Milletimizin minnet ve şükran duygularını ifade ederek, onların aziz hatıraları önünde saygıyla eğilip, onur ve övünç duyduğumuz gündür.
Aziz Şehitlerimiz;
Sizler vatanımızın bölünmez bütünlüğünü, Türk Milletinin bağımsızlığını her şeyin üstünde tutarak canlarınızı feda eden ölümsüz kahramanlarsınız.
Sizler rahat uyuyunuz…
Hatıralarınızı, gururla anılan kahramanlıklarınızı ve bize bırakmış olduğunuz bütün emanetlerinizi büyük bir onurla ve gururla sonsuza kadar koruyacağımıza ve yaşatacağımıza söz veriyoruz.
Canınızdan ve cananınızdan yüce tuttuğunuz bu güzel vatanda özgürce yaşayan bizler, bu anlamlı ve önemli günde sizleri tekrar şükranla, saygıyla ve rahmetle anıyoruz.
Ruhunuz şad olsun.”.
AK Parti Tosya İlçe Başkanı Naci Küçükmorkoç
AK Parti Tosya İlçe Başkanı Naci Küçükmorkoç, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü nedeniyle mesaj yayınlayarak, Çanakkale Zaferi`nin hiç kuşkusuz sonuçları itibarıyla tarihin akışını ve her şeyden önemlisi Türk ulusunun kaderini değiştiren çok önemli bir başarı olduğunu söyledi.

Küçükmorkoç, “Yüce Türk milletini yok etmeye ve Türk vatanını istilaya kalkışan, dönemin en güçlü devletlerine karşı, büyük Türk milletinin ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin Çanakkale`de vermiş olduğu eşsiz mücadelenin ve kazandığımız zaferin 95`nci yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Çanakkale Zaferi, hiç kuşkusuz sonuçları itibarıyla tarihin akışını ve her şeyden önemlisi Türk ulusunun kaderini değiştiren çok önemli bir başarıdır. Çanakkale Zaferi, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır. Tarihte eşine az rastlanır çok uluslu bir güce kanları ve canları pahasına dur diyen ve tüm dünyaya `Çanakkale Geçilmez` dedirten büyük Türk milleti ve onun bağrından çıkan kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri, dün Çanakkale`de olduğu gibi, bugün de, Çanakkale muharebelerini kazandıran yüksek ruha sahip olarak, ülkesine ve milletine yönelik her türlü tehdit ve tecavüzü bertaraf edebilecek güç ve kararlılıktadır.

Bu duygularla, başta ebedi Başkomutan Mustafa Kemal ****** ve onun silah arkadaşları olmak üzere, komutanından erine kadar bu mücadeleye iştirak eden bütün kahramanlarımızı, özgürlük ve bağımsızlığımız uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden ve hayatta olan kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anar, büyük Türk milletinin ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu anlamlı günlerini kutlarım’’

Kastamonu Postası
ALINTIDIR
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://cideliler.yetkinforum.com
 
ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ MESAJLARI
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
CİDELİLER :: KASTAMONUDAN HABERLER :: KASTAMONU VE İLÇE DERNEKLERİNDEN HABERLER :: TÜRKİYEDEN VE DÜNYADAN HABERLER-
Buraya geçin: