CİDELİLER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİDELİLER

SÖZDE DEĞİL ÖZDE DOSTLUK CİDELİLERİN BULUŞMA NOKTASI

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

MADARA OLDUK

YazarMesaj
ASİCİDELİ
Admin
ASİCİDELİ

MADARA OLDUK Empty
MesajKonu: MADARA OLDUK   MADARA OLDUK I_icon_minitimeC.tesi Ekim 10, 2009 2:14 pm

Mustafa AFACAN
Madara Olduk
<table width=560><tr><td class=TEXT1 style="PADDING-RIGHT: 10px" colSpan=2>Doğan, şamyel topu içeri buyur etmese, iki takımın da sabaha kadar sıfır sıfıra talim edeceği bir maçtı.
Doksanyedi dakika boyunca Ünye`nin tek bir harbi pozisyonu yok.
Bizim bir kaç pozisyonumuz ise koftiden.
Ünye`nin futbol kısırlığına diyecek lafım yok, bana ne. Zaten desen de adamların becerecek yetenekleri yok.
Ya biz... Bana kalırsa utanmamız gereken yenilgiden çok, oyna(yama)dığımız oyundu.

Yirmidört senedir Kastamonuspor`un çok mahalle takımı hallerini gördüm görmesine de, ama ilk kez Ünye maçında bu kadar koydu bana.
Her takıma iyi kötü yakışır da, bi bizim çocuklara yakışmaz çünkü dan-dun futbol.
Balerine sumo güreşi yaptırmak gibi...

Kötü oyunu yorgunluğa yormaya çalışıyorum, ama yine de terazinin kefesi n`etsen dolmuyor.
Her hafta aşağı yukarı iki maç oynamayı kaldıramıyoruz, belli.
Hiçbir Türk takımı kaldıramadığı için zaten, Daum bile "Önceliğimiz lig" demedi mi?
Ama yorgunlukta bir yere kadar be bilader.
Ünye maçında KSK`nın tel tel dökülmesini yorgunluk ile açıklamak için herhalde çok iyi niyetli olmak lazım.

"Yenilginin diğer bir nedeni isteksizlikti" desek, o da ayrı bir muamma.
Dört maçlık serinin ilk ayağına çıkan,
Üstteki bir rakibinin ensesine binme fırsatı yakalayan,
Üstelik bir de yüz akı ile geride bıraktığı Bolu ve Bafra maçlarının olanca rüzgarını yelkenlerinde biriktiren bir takım, söyler misiniz bana böyle mi asılır maça.
"Nerden çıktı bu maç" havasında başladı bizimkiler, taa ki golü yiyip ayana kadar.

Golü yedikten sonra ise tam bir curcuna.
Oyuncularımızın hiçbiri ne diğer arkadaşının attığı pası beğendi, ne vurduğu şutu.
İlk kez görüyorum, oyuncularımız arasındaki bu kadar uyumsuzluğu.
Oysa geçen sezonki en büyük hazinemiz oyuncularımız arasındaki paylaşımdı.
İyi hatırlayın, ara sıra Mevlüt filan memnuniyetsizliğini el kol kaldırarak ifade ederdi de, ne kadar göze batardı.
Şimdi ise normalleşme sürecinde, birbirlerine bağırıp çağırmaları.
Haa, bu arada Uğur Yılmaz ve bir kaç futbolcumuz hakeme çok yalvardılar oyundan atılmak için. Hakem herhalde pantolonda unutmuş olacakki kırmızı kartını, arkadaşların bu isteğini yerine getiremedi. Ama yine de Doğan taa orta yuvarlağa kadar seyirtip sarı görmeyi filan becerdi.

Savunmanın önünde oynayan Süvari ve Gattuso`yu her eleştiriden ayrı tutuyorum.
Çünkü Ünye maçında canları çıktı ikisinin de, tıpkı önceki maçlarda olduğu gibi.
Kocca ortasaha denen vadide koş babam koş...
Göğüslerinde ciğer değil, körük olsa dayanır mı bu çocukların koşmasına.
Bir de Süvari`nin kötü gününde olması eklenince, Gattuso`ya yük iyice bindi ortasaha cehenneminde.
Orta sahayı iki adamla kontrol etmeye çalışmak hiç demokratik değil hocam.

İşin teknik eleştirisi filan bir tarafa. Yani teknikle mi bizden puan aldı sanki Ünye, Pazar, Yalı filan.
Gram top oynayarak mı; yoo...
Yani rakip hocalar acayip hamleler yaptı da, bizim hoca karşılık veremedi de mi? Yoo...
Puan verdiğimiz her maç şaka gibiydi.
Daha önce şakayla karışık dediğimiz üzre, kimbilir belki de bizim takımın dişlileri bu lige uymuyor.

Ünye`den tek futbolcu bizim onsekizi bırak, acep yirmisekize girebilir mi?
Yahut, ilerde adam olur dediğiniz bir topçusu var mıydı rakibin.
Önceki seyrettikleriniz de katın araya... Yok oğlu yok, ama hep puan kaybeden biziz.
Bu ne yaman çelişki.

Hakem, Ünye`nin maçı soğutmasına seyirci kaldı, üstelik maçı da az uzattı desek n`olcak. Sabaha kadar oynasak gol atabilir miydik sanki.

Bu sezonki düşüşün teknikle, taktikle fazla bir ilgisi yok sanki.
Başka bir sıkıntı var.
Çocukların bakışlarından belli...

Ligden çekildi çekilecek olan Bulancak`tan da hafta sonu mağlup dönüyor muyuz?...
Olur mu olur.
</TD></TR>
<tr class=TEXT1 height=5><td style="PADDING-LEFT: 10px">10/10/2009

kastamonupostası

alıntıdır</A></TD></TR></TABLE>
http://cideliler.yetkinforum.com

MADARA OLDUK
1 sayfadaki 1 sayfası